Başakşehir Bilgisayar Servis ve Bakımı, Bilgisayarlar belli periyotlarla bakıma sokulmalıdırlar. Tıpkı otomobillerimizin yıllık muayenesi gibi bilgisayarların da kontrole ve bakıma ihtiyacı vardır.

Başakşehir Bilgisayar Servisi

Kasamızı 1 sene boyunca hiç açmazsak bizi bazı kötü senaryolar bekleyebilir. Bunlardan bir tanesi içeride çok fazla toz birikmesi sonucu fanın yeterince hava sirkülâsyonu sağlayamaması ve sistemin aşırı ısınmasıdır. Çok ısınan bilgisayarlar ise kolay arızalanırlar. Bu yüzden iç temizlik için bilgisayar teknik servisine en az yılda 1 defa götürülmeli ve temizlettirilmelidir. Bir diğer husus hard disk sağlığıdır. Hard diskler zamanla bozulabilmektedirler. İçinde önemli bilgiler varken bozulması kullanıcıları çok zor duruma sokabilir. Zira bozuk hard diskten veri alabilmek oldukça maliyetli bir şey. Bu yüzden teknik servislere bilgisayar bakımı için gidildiğinde hard disklerin de bir kontrol ettirilmesinde fayda vardır. Sağlık durumu ciddi olan bir hard diskten veriler kısa zamanda alınarak güvenli bir yere depolanmalıdır.Bilgisayar bakımı konusunda elektrik kaçağı kontrolü önemli bir yer teşkil etmektedir. Kimi kasaların dışı metal olduğu için olası bir kaçak akım insan hayatını tehlikeye sokabilmektedir. Bunu engellemek İçin kasa İçinde ucu açık bir kablo olmamalıdır. Kablo karmaşası önüne geçebilmek İçin klipsler kullanılabilir. Ayrıca 2 hard disk üst üste takılacaksa aralarında mutlaka temassız bir alan olmalı, kısa devre oluşması engellenmelidir.Bilgisayar bakımı denince sadece bireysel kullanıcıların bilgisayarlarını teknik servise baktırmaları akla gelmemelidir. Okullar, hastaneler, internet kafeler vb. bilgisayarların toplu ve yoğun olarak kullanılageldiği işletmelerde belirli aralıklarla bilgisayarlara bakım yaptırılmalıdır. Böylelikle daha az bozulan, daha performanslı bilgisayarlar elde edilebilir.

Başakşehir bilgisayar tamiri

Bilgisayarlar günümüzün en çok kullanılan elektronik aletlerinin başında gelmektedir. Hem evde hem de ofiste, işyerlerinde sürekli bilgisayar kullanılmaktadır. Zamanla kullanım sonucu birtakım sorunlar ortaya çıkabilmekte, gerek yazılımsal gerekse donanımsal olarak bozukluklar, arızalarla karşılaşılabilmektedir. Bilgisayar arızaları yazılımdan ve donanımdan kaynaklanabilir. Virüs bulaşan bir bilgisayarın sürekli kendini yeniden başlatması yazılımsal bir arızaya örnek olarak verilebilir. Rami bozulmuş bir bilgisayarın hiç açılmaması ise donanımsal arızalara bir örnek olarak gösterilebilir. Bilgisayar arızalanınca vakit kaybetmeden onarılması gerekir. Uzaman teknik ekibimiz sizlere en hızlı şekilde hizmet verebilmek için arzaları doğru teşhisi koyarak gerekli bilgiyi vermektedir. Servis elamanımız evinize gelerek bilgisayarınızda yapılması gerekenleri evinizde veya iş yerimizde işlemler yapıldıktan sonra Firmamızdan istenilen program bilgisayarınıza istenilen şekilde yüklemeler tarafımızdan yapıldıktan sonra size teslim edilir. Biz İkitelli Bilgisayar olarak 12 yıldır bilgisayar onarımı konusunda çözümlerimizle kesintisiz hizmet veriyoruz. Yılların deneyimi ile anlık ve problemsiz çözümler üretiyoruz.